magazín

Laserové řezání přichází na scénu. Už jste ho do své výroby zařadili i vy?

PR články

Svět technologie je neustále se měnící oblastí a majitelé technologických podniků musí tyto změny bedlivě sledovat. Kdo nedává pozor, konkurence ho převálcuje. Už máte laserové řezací stroje?

Oblíbená novinka

Ať chceme, nebo nechceme, musíme si přiznat jednu věc. Konvenční metody zpracování materiálů se den ode dne stávají minulostí a jsou nahrazeny moderními způsoby. Jak je to jen možné? Zkrátka a dobře jsou moderní stroje rychlejší, přesnější, úspornější a vydělají vám více peněz.

To samé platí i pro laserové řezací stroje, jež postupně zaujímají své místo ve výrobních podnicích a vyhazují konvenci. Jejich oblíbenost není ovšem jen nějaká kratochvíle, ale důležitý krok pro zvýšení výdělků firmy a dohnání konkurence. Už jste řezací lasery nainstalovali i vy?

Výhody moderních zařízení

Již na základě slova laser si můžeme domyslet, že řezání probíhá naprosto bezkontaktně. Tím se šetří nejen materiál (který je při klasickém řezání namáhán a kolikrát i poničen), ale i samotný řezný nástroj zaznamenává nulové opotřebení. Tyto dva fakty znamenají úsporu peněz i práce.

Řezací laser disponuje špičkovou přesností, řeže velmi rychle a dovoluje opravdovou volnost obrysů i upínání obrobků. Volnost řezání a upínání dovoluje využít prostor každého obrobku na maximum, tudíž není potřeba vyhazovat zbytečně tuny drahého odpadu. Díky jeho šetrnosti je možné s ním řezat všechny běžně používané materiály, včetně i jinak velmi problémových.

Všechny zmíněné výhody znamenají dohromady větší rychlost celé výroby a možnost nabízet své produkty za menší cenu. Není tohle dobrá cesta, jak předběhnout konkurenci? Laserový řezací stroj budete mít buď vy, či vaše konkurence. Předním dodavatelem těchto zařízení je v současnosti firma CANMET, jež vám ráda pomůže a zodpoví všechny vaše otázky ohledně jejich strojů.

aktualityaktuality
PR články

Mohlo by Vás zajímat

Redakční výběr