magazín

Vaše terasa či zahrada si zaslouží stejnou pozornost jako interiér: Inspirujte se těmito materiály

PR články

Opět přichází čas roku, ve které nás láká trávit více času v přírodě, dát si ranní šálek kávy na terase nebo uspořádat rodinnou grilovačku. Právě zahrady, terasy, ale i lodžie jsou plnohodnotným prostorem a pokud z nich chceme vytěžit maximum, je dobré věnovat jejich vzhledu a vybavení nábytkem stejnou pozornost jako interiéru. Po zvážení velikosti dispozice a našich potřeb přicházejí na řadu otázky spojené s designem, údržbou a rozpočtem, který jsme ochotni do mobiliáře investovat.

Tyto materiály mají vysokou odolnost vůči ultrafialovému záření, vodě a nepříznivému počasí

Jak si tedy vybrat správně? Na trhu je dostupné poměrně velké množství zahradního nábytku od různých výrobců a nejjednodušší se v něm zorientujeme podle materiálu, ze kterého je vyroben. Ať už vás zláká rustikální design, nadčasový minimalismus nebo futuristické tvary, ideální je zvolit sestavy, které reflektují váš životní styl a doplňují stávající zařízení domu či bytu.

Ratan a nábytek z umělých vláken
Čisté linie a organika nebo přidány hodnoty nábytku jako LED podsvícení přinášely do světa exteriérového zařízení výzvy, na které výrobci reagovali používáním moderních materiálů. Patří sem akrylový nábytek, umělý ratan, který je vyroben převážně z polyetylenových vláken, různé polypropylenové výlisky a jiné. Tyto materiály mají vysokou odolnost vůči ultrafialovému záření, vodě a nepříznivému počasí. Poměrně jednoduše se čistí a dokonce výrobci, kteří využívají akryl, přišli na povrchovou úpravu, která minimalizuje otisky prstů a usazování špíny. Bílý nábytek, který úžasně vynikne na naší rozkvetlé terase, tak přestává být postrachem a s radostí na něm relaxujeme jako se sklenkou červeného vína, tak se zmrzlinou. Další neocenitelnou výhodou takových progresivních materiálů je i jejich minimální váha oproti kovu nebo dřevu a snadno se s nimi manipuluje i těm nejmenším členem naší domácnosti.

kov
Štíhlé tvary a působivý design je typický pro nábytkové kolekce z nerezové oceli nebo hliníku. Kovy jsou v tomto případě speciálně ošetřeny, aby nepodléhaly korozi, byly barevně stálé a odolávaly povětrnostním vlivům. Kovové jsou zejména jejich konstrukce, které se kombinují s různými výplety a čalouněním. Tyto měkké sedací části a opěrky jsou vyrobeny z materiálů vhodných do exteriéru jako batyline, případně tkaniny pokryté teflonem nebo odolný polyester. Po jejich kontaktu s vodou se vysuší rovnoměrně bez zanechávání map nebo skvrn.

teak
Jste věrným fanouškům přírodních materiálů a není pro vás překážkou jemná patina užívání? V tom případě jsou na dosah exteriérové ​​produkty, které nabízejí optimální stabilitu tvaru a skvělé vlastnosti. Odpovědí je nábytek z teakového dřeva nebo jiných exotických dřevin. Právě hustá struktura teaku a přirozeně vysoký podíl oleje v tomto dřevě způsobuje jeho odolnost vůči vodě, zároveň se nesmršťuje a nekroutí. Při pravidelném ošetřování profesionálními oleji neztrácí svoji sytou barvu, i když někteří designéři velmi rádi používají právě jeho šedou podobu, která nastává přirozenou oxidací způsobenou ultrafialovým světlem

aktualityaktuality
PR články

Mohlo by Vás zajímat

Redakční výběr