magazín

Dopřejte si klidný spánek také díky výběru kvalitní matrace

PR články

Správně bychom měli spánkem trávit přibližně třetinu našich dní. V obdobích, kdy jsme čerstvými rodiči, trápí nás zdraví anebo nás dohání pracovní povinnosti, spíme o něco méně. Pokud však večer co večer nemůžete usnout, bolí vás záda a bolest vás nutí k neustálému přetáčení se na posteli, důvodem nepohodlí může být klidně stará, proleželá matrace. Vyhodnotíte-li, že je čas na její výměnu, nebojte se přemýšlet o nákupu matrace na míru, která může být nakonfigurována k vaší maximální spokojenosti a pohodlí.

Váha člověka je při výběru matrace klíčová

Jakmile se začnete prokousávat nabídkou Matrací Ostaš, jistě si všimnete, že u každé matrace je zmíněna tvrdost matrace, která je označována písmeny T nebo H. Tvrdosti jsou rozlišovány od nejměkčí T1, která se hodí pro osoby s váhou do 60 kilogramů, až po T4, matrace, na kterých se bude pohodlně odpočívat těm, jejichž váha přesahuje hmotnost 110 kilogramů.

Pokud se vaše váha pohybuje od 60 do 80 kilogramů, pravděpodobně vám bude vyhovovat matrace T2 no a pokud vážíte do 110 kilogramů, T3 by mohlo být tím pravým ořechovým.

Proč je tvrdost matrace tolik důležitá?

Dokážete si představit, že byste si lehli na molitan, který se pod vaší vahou okamžitě propadne a nepodpoří ani jednu část vašeho těla? Přesně tak byste se cítili, pokud byste si pro váhu například 110 kilogramů pořídili matraci T1. Vaše páteř a celkově pohybový aparát by na matraci nenacházel pohodlí a vy byste se budili rozlámaní a nevyspalí.

Pokud byste se nacházeli v opačné situaci a s nízkou váhovou kategorií byste si pořídili nejtvrdší matraci, utlačovali byste svůj oběhový systém, v důsledku čehož by vám mohly brnět končetiny a znepříjemňovat tak usínání i spánek.

Matraci si před koupí vždy vyzkoušejte

I přesto, že základní vodítko pro výběr tvrdosti matrace máte, vždy je lepší si matraci vyzkoušet. Pokud budete mít pocit, že vám ani jedna tvrdost nesedí a potřebovali byste něco mezi, výroba matrace na míru je ideálním řešením. Poptat můžete například pružinové matrace pro dospělé, nepřijdete ale zkrátka ani v případě, že hledáte dětské matrace

Matrace pro děti

Dětské matrace najdete na internetových stránkách Matrace Ostaš, které jsou prodyšné a zajišťují dítku pohodu při spánku. Matrace do postýlky je navíc s minimální námahou možné udržovat v těch nejlepších hygienických podmínkách, a to díky potahu SANAPUR, který nepropouští vlhkost, lze jej jednoduše sejmout a bez obav prát v pračce na teplotu o 95°C.

Neváhejte a obraťte se na profesionály v oboru ve světě matrací. Pokud si s něčím nebudete vědět rady, anebo se nebudete v dané problematice orientovat, vždy vám pomohou. Matrace Ostaš – matrace pro váš klidný a plnohodnotný spánek.

aktualityaktuality
PR články

Mohlo by Vás zajímat

Redakční výběr