magazín

Elektrická udírna je skvělým pomocníkem

PR články

Elektrické udírny jsou moderním řešením pro uzení různých druhů masa, sýrů a ryb. Oproti tradičním dřevěným udírnám mají několik výhod, které ocení zejména ti, kdo si uzeniny připravují doma.

Tradiční udírny jsou samozřejmě stále žádané pro to, že nic se nevyrovná vůni čerstvě vyučených klobásek, párků nebo masa. Někdy ale hledáme jednodušší řešení, případně nemáme k dispozici tolik místa, kolik by bylo potřeba, a přesto si chceme vychutnat čerstvě vyuzené potraviny. Jednou z hlavních výhod elektrických udíren je jejich snadné ovládání a údržba. Stačí je zapojit do elektrické sítě, vybrat teplotu a dobu uzení a poté se o ně nemusíme vůbec starat nebo průběžně kontrolovat, šetříme tak svůj čas i práci. Elektrické udírny také vydávají méně kouře a zápachu než tradiční dřevěné udírny, což je pro některé lidi a na některých místech důležité.

Při výběru elektrické udírny je důležité zvolit správnou velikost v závislosti na množství masa, které chceme udit a s dostatečným výkonem a funkcemi, které potřebujeme. Udírny Borniak využívají jako palivo dřevěné piliny a štěpky. Jejichž spalování zajišťuje generátor kouře. Součástí těchto udíren je zpravidla i zásobník na piliny a automatický podavač, který v pravidelných intervalech do udírny dodává potřebnou dávku pilin ty se spalují bez plamene, takže nehrozí spálení nebo ožehnutí masa. Udící piliny můžeme vybrat v mnoha příchutích a zvolit si tak ty, které odpovídají surovinám nebo typu masa, které se chystáme udit. Kromě masa můžeme vyzkoušet udit také různé salámy, ryby, sýry nebo domácí vuřty.

Elektrické udírny jsou skvělou volbou pro ty, kteří chtějí mít své vlastní uzeniny připravené doma a nemají možnost či prostor pro klasické řešení. Jsou snadno ovladatelné, úsporné a umožňují uzení v čistém a bezpečném prostředí.

aktualityaktuality
PR články

Mohlo by Vás zajímat

Redakční výběr