magazín

Krbové vložky s výměníkem jako alternativa vytápění místností

PR články

Odjakživa krby tvořily teplo domova. Když se v nich zatopilo a horký vzduch sálal do místnosti, bylo v ní najednou útulno a příjemně. Moderní krby toho umí daleko více. Třeba i ohřát vodu na vytápění. Jak je to možné? Za vším hledejte krbové vložky s výměníkem.

Teplo domova zařídí také krb

Také se vám líbí pozorovat oheň v otevřeném ohništi domácího krbu? Dívat se, jak dřevo hoří, a poslouchat, jak při tom praská. Nehoří-li vám zrovna dům nad hlavou, je oheň uklidňujícím prvkem v interiéru, který navodí pohodovou atmosféru. Moderní technologie postoupily kupředu – a v současné době se těší zájmu zákazníků krbové vložky s výměníkem, a to teplovzdušným a teplovodním. Jak sám jejich název napovídá, první vede teplý vzduch a ta druhá teplou vodu.

Voda jako topidlo

Pro teplovzdušný výměník se rozhodnete možná i proto, že je méně finančně náročný. Vzduch v místnosti ohřeje během chvilky za pomoci ventilátorů. Určitou nevýhodou ale je zvýšená prašnost, což může činit problémy alergikům a astmatikům. Vyřešit to pomůže filtr. Jestliže vám nevadí vyšší vstupní investice, pak je sázkou na jistotu výměník teplovodní, na který lze napojit stávající systém vytápění plynovým nebo elektrickým kotlem. Interiér se bude vytápět o něco déle, ale rovnoměrněji než u teplovzdušného výměníku. Hodí se i pro podlahové vytápění.

Podle čeho byste se měli orientovat při výběru výměníku?

Krbovou vložku s výměníkem si v současné době pořizuje stále více lidí. I proto najdete na trhu typy, které jsou určené pro pasivní nebo nízkoenergetické domy, dřevostavby, montované či standardní domy. Nevíte-li si rady s jejich výběrem, není nic jednoduššího než se obrátit na odborníky, kteří vám poradí. Vycházet budou přitom z údajů, jež uvedete. Zajímat je bude zejména vytápěná plocha a parametry komína.

Také jste uvažovali nad způsobem vytápění ve svém rodinném domě? 

aktualityaktuality
PR články

Mohlo by Vás zajímat

Redakční výběr