magazín

Propojení přírody a interiéru v architektuře mexické rezidence

PR články
Casa Uc - rezidence navržena designérkou a architektkou Danielou Bucio Sistos stojí na okraji mexického města Morelia. Architektonický návrh stavby vychází ze snahy vytvořit projekt s určitou prostorovou nejednoznačností mezi interiérem a exteriérem. Všechny vnitřní prostory jsou v přímém kontaktu s mikro prostředím generovaným uvnitř domu.

Obydlí je charakterizováno dvěma velkými kruhovými otvory, které vytvářejí vizuální propojení přes konstrukci, přičemž kruhová vstupní hala slouží jako hlavní osa sídla a je výchozím bodem pro radiální patro.

Jeden velký otvor se nachází uvnitř knihovny a druhý na konci terasy, která je spojována se sekundárními ložnicemi. Vchod je situován na konci dělicí stěny. Kromě jídelny, kuchyně, terasy a obýváku stavba disponuje 4 ložnicemi a velkou knihovnou.

K pozemku patří i rozsáhlý ovocný sad se zahradou. Rezidence se otevírá k řady cypřišů v zadní části pozemku přes velkou rampu, která spojuje obývací pokoj se zahradou. Do ostatních stran a z přední části je sad uzavřen štíhlými svazky vytvářejícími dutiny do výšky svahu, aby se zachovala potřeba soukromí a klidu.

Nad otevřeným prostorem stavby dominuje kulatý baldachýn s kruhovým středovým výřezem. Ten umožňuje stromu nazývanému Delonix Regia (Ohňový strom) vysazením pod ním, růst přímo přes otvor.I když je "Casa Uc" téměř monochromatickým obydlím, velká rozmanitost textur mu během dne díky měnícímu se přirozenému světlu poskytuje různé vizuální vjemy. Právě kombinace textur a měřítek vytváří v objektu dynamický a reflexní zážitek. V celém prostoru jsou využívány zejména neutrální barvy, z materiálů surový beton, cihly, dřevo a kůže. Pokoje jsou zařízeny v moderním, ale působivém a praktickém stylu. Cílem bylo vytvořit atmosféru, která by podporovala rozjímání a zapojovala různé smysly, nejen zrak.

aktualityaktuality
PR články

Mohlo by Vás zajímat

Redakční výběr