magazín

Skupina DRFG Davida Rusňáka se soustředí na development v oblasti rezidenčních nemovitostí a logistiky

PR články

Investiční skupina DRFG se v oblasti developmentu zaměřuje zejména na výstavbu rezidenčních, logistických a maloobchodních projektů v lukrativních lokalitách České republiky, Slovenska a Polska. V důsledku covidové pandemie se skupina také zaměřila na restrukturalizaci firmy a výrazně ji obměnila. Výsledným efektem se stalo kýžené snížení nákladů a zvýšení efektivnosti společnosti.

Plány v rezidenčním sektoru

Skupina se aktuálně spolupodílí na projektech v celkové výši překračující 1,5 miliardy korun, které nabídnou více než 350 bytů. V předběžné fázi čekají projekty, které poskytnou další stovky bytů.

Komerční oblast

DRFG Davida Rusňáka vstoupila do komerčního sektoru v roce 2019 úspěšnou intencí výstavby výrobní haly pro japonskou společnost Cataler v Týništi nad Orlicí, která byla uznána oceněním Inovace roku na fóru LOG-IN.

V oblasti výstavby logistických nemovitostí skupina pokračuje dalším rozvojem zóny v Týništi nad Orlicí, nebo projekty v Polsku, které nabídnou desítky tisíc metrů pronajímatelné plochy a přes stovku nových pracovních míst.

Development maloobchodních nemovitostí

DRFG diverzifikuje současně držené portfolio projektů a doplňuje portfolio nemovitostního fondu Czech Real Estate Investment Fund, pro který skupina zvětšuje retail park v Trutnově nebo modernizovala retail park v Plzni.

Retailové parky stále vyhrávají

DRFG doposud kupovala zejména hotové nemovitosti, převážně retailové parky. „V tom jsme výrazně úspěšní, ale nadešel čas využít naše know-how a evolučně se posunout vpřed,“ říká Peter Hlaváč, generální ředitel DRFG.

Stále platí, že pro DRFG jsou nejzajímavější retailové parky, které jsou připraveni stavět. Dlouhodobě preferují:

  1. Česko,
  2. Slovensko,
  3. Polsko
  4. a začali se aktivně věnovat i zemím v jihovýchodní Evropě, kde je nasycenost trhu výrazně menší než v Česku a maloobchod stabilně roste vysokými tempy.

Stavba rezidenčních nemovitostí

Druhý segment je výstavba rezidenčních nemovitostí. Zde jsou realizované projekty v:

  • Brandýse nad Labem,
  • v novém fondu Czech Development Fund SICAV, a.s. kde je ve stavebním procesu bytový dům v Praze na Spojovací.

Další projekty stojí před podpisem.

Pandemie navýšila poptávku v rozvoji logistiky

Třetí segment je development logistiky, který rozšiřuje přímý maloobchodní prodej. Díky vzrůstu e-commerce je zájem po logistice a lehké výrobě dlouhodobě vysoký.

Czech Home Capital – nový člen v rodině DRFG

Spojení DRFG a Czech Home Capital, tohoto významného hráče na poli nájemního bydlení, dopomohlo k jejich unikátnímu postavení na trhu realit. „Děláme development, umíme skrze Czech Home Capital nemovitosti pronajímat a spravovat, umíme je prodat a skrze Chytrého Honzu umíme získat pro klienty financování, pojištění či zajistit realitní činnost. Takovýto kompaktní model nemá nikdo na trhu,“ říká Peter Hlaváč, generální ředitel skupiny.

Autor: Michal Pecka

aktualityaktuality
PR články

Mohlo by Vás zajímat

Redakční výběr