magazín

Královská péče o krásné a silné vlasy

PR články

Protože jsou vlasy korunou ženské krásy, hledáme cesty, jak je mít krásnější, hustší, delší a lesklé. Existuje mnoho variant, jak vlasy udržovat zdravé a krásné. Prvním důležitým aspektem je samozřejmě strava bohatá na vitaminy a minerály. Ty můžeme doplňovat také různými doplňky stravy nebo olejíčky pečující o krásu a sílu vlasů. Pro péči o vlasy je velmi často využíván arganový olej, který je získáván z nepražených pecek Argánie trnité, původem z Maroka. Tomuto zázraku je přezdíváno tekuté zlato. Pokud byste se zeptali marockých žen, co by vám pro péči o vlasy doporučili, velmi často by to byl právě arganový olej, za studena lisovaný.

Hydratace, výživa a lesk

Arganový olej je bohatý na vitamin E, karotenoidy, esenciální mastné kyseliny nebo fytosteroly. Všechny tyto účinné látky dodávají vlasům lesk, poskytují jim hydrataci a výživu. Díky tomu je omezeno vypadávání vlasů a zároveň podpořen jejich růst. Arganový olej na vlasy je také doporučován v případě, že se vaše vlasy lehce lámou a jejich konečky jsou roztřepené.

Bojujete se suchými lupy?

Umyjete si vlasy, pokožku hlavy dokonale očistíte, omyjete, vysušíte a hned vidíte lupy ve vlasech? Velmi pravděpodobně se jedná o suché lupy, které mohou být způsobeny například nedostatkem slunečních paprsků. Bio Argan olej může být nápomocný, pokud vlasy jemně vysušíte ručníkem, poté jej vmasírujete do pokožky hlavy, necháte několik minut působit a opět důkladně umyjete.

Arganový olej můžete využít také pro oživení vlasových délek. Jakmile budete mít vlasy umyté a vysušené ručníkem, promněte pár kapek oleje v dlaních a jemně jej vmasírujte do vlasových délek. Dbejte však na přiměřené množství oleje. Je dost mastný, proto máte-li krátké jemné vlasy, použijte maximálně 5 kapek. Jestliže máte vlasy dlouhé a husté, použijte přibližně 10 kapek. Pokud se vám to bude zdát málo, raději přidejte, než abyste museli vlasy zbytečně znovu mýt.

aktualityaktuality
PR články

Mohlo by Vás zajímat

Redakční výběr