magazín

Speciální výběr ovocnáře! Toto jsou nejlepší novinky za rok 2020

PR články

Novinky v sortimentu ovocných druhů se na trhu objevují každoročně. Málokdy však v takovém hojném počtu jak tuto sezónu. Vybrali jsme pro vás méně známé ovocné druhy, které stále více získávají na popularitě i u nás.

‚Chang Bai Giant‘

Tato odrůda aktinidie význačné má zploštělé a mimořádně velké plody s průměrem asi 4 cm. Mohou mít tvar srdce. Roste intenzivně, dosahuje výšky až 8 m. Vyžaduje opylovači. Kvete v červnu, plody dozrávají v říjnu. Dají se sklízet i nezralé a nechat přirozeně dozrát v uzavřené nádobě. Rostliny začínají rodit dva až tři roky po vysazení. Odolají mrazům do -25 ° C.

Kiwi odrůda ‚Chang Bai Giant‘
Poznámka pěstitele: Aby při řezu nedocházelo k nechtěnému slzení výhonků, keře řežte pozdě na podzim nebo v zimě, případně v létě, kdy nové výhonky částečně lignifikujú (dřevnatí).

švestka Trnková

Divoké trnky (Prunus spinosa) rostou na slunných místech, ale snesou i polostín. Jsou mrazuvzdorné, na vláhu nenáročné a speciálně vyšlechtěné odrůdy skvělé na pěstování v zahradách.

‚Brilliant‘

Letošní novinka dorůstá do výšky 2-3 m. Hodí se na solitérní pěstování v podobě ovocného keře, ale i do volně rostoucích či tvarovaných živých plotů. Na jaře zaujme bohatým kvetením, květy jsou medonosné. Tmavomodré až modročerné plody dozrávají v podzimním období.

Švestka Trnková zdroj: archiv redakce Záhradkár
Poznámka pěstitele: Díky vysoké úrodnosti shluky plodů doslova obalují výhonky, čímž občas připomínají třásně révy.

aktualityaktuality
PR články

Mohlo by Vás zajímat

Redakční výběr