magazín

Dá se zhubnout při uklízení?

PR články
Je pro vás úklid nutné zlo? Podívejte se na to z té lepší stránky - při úklidu spalujete kalorie a formujete postavu!

Kdo se už zapotil při vysávání koberců a mytí podlahy, toho určitě překvapeni, že úklid domácnosti je skvělou příležitostí, jak spálit přebytečné kalorie. Pokud pro vás úklid není ta nejzábavnější činnost na světě, začněte ho brát jako sportovní aktivitu. Uděláte něco pro svou postavu a zároveň budete mít čistou a voňavou domácnost.

Spalování kalorií při domácích pracích

Americký institut Good Housekeeping se zaměřil na to, kolik kalorií se spaluje při úklidu. Pro mnohé byly výsledky velmi překvapující. Účastníci testu spálili během dvou hodin úklidu dokonce 600 kalorií. Při běhu na 5 kilometrů přitom spálíte zhruba jen polovinu, tedy 374 kalorií. Během dvouhodinové chůze se zbavíte 416 kalorií a když zajdete na jógu, za hodinu spálíte 200 kalorií, za 2 hodiny tedy 400. Spálené kalorie při hodinové jízdě na kole mohou dělat 330, a to v případě, že si budete držet rychlost 16 km / h .

Hodnoty spálených kalorií samozřejmě také závisí na hmotnosti člověka. S vyšší hmotností spalujete více kalorií. V tabulce najdete kolik kalorií spálí 70-kilový člověk během různých domácích prací.

Kolik kalorií spálí za hodinu 70-kilový člověk?

  Sekání trávy 315
  Úklid koupelny 196
  Mytí podlahy 196
  vysávání 175
  Zametání podlahy 161
  Venčení psa 140
  Mytí oken 140
  Utírání prachu 105
  vaření 105
  Vybírání a úklid nákupu 105
  Zalévání květin 105
  Mytí nádobí 91
  žehlení 91
  Zavěšení, skládání a úklid prádla do skříní 70
  Postlanie postele 68
  Šití nebo háčkování 35
aktualityaktuality
PR články

Mohlo by Vás zajímat

Redakční výběr