magazín

Které sporty jsou vhodné na podzim?

PR články
I v sychravém podzimním počasí se dá dělat mnoho sportů, které vás budou bavit a ještě spálíte nějaké ty kalorie. Dbejte na vhodné oblečení.

Léto je sice to nejlepší období pro outdoorové sporty, ale s příchodem podzimu a nevlídného počasí nemusíte radost ze sportu pověsit na hřebík. Existuje mnoho možností, jak si udržet fyzičku v teple domova i venku mezi spadaným listím. Vyberte si vhodný sport pro vás a zjistěte, kolik spálíte kalorií za jednu hodinu pohybu.

Běh

Posilte kardiovaskulární systém a vyrazte si zaběhat do parku či lesa. Pokud budete běhat na tvrdém povrchu, vaše klouby budou vystaveny větší zátěži. Pořiďte si také kvalitní boty, které pomohou utlumit nárazy a tak i šetřit klouby. Pokud s běháním začínáte, střídejte rychlou chůzi s během.

Pokud poběžíte hodinu průměrnou rychlostí 8 km / h, vaše tělo spálí 720 kalorií.

Při oblékání začnou dámy funkční sportovní podprsenkou. Na sebe si oblékněte například funkční termo tričko, vestu či bundu a pohodlné dlouhé legíny. V chladnějším počasí si nezapomeňte chránit krk šátkem. Nezapomínejte ani hlavu, ze které uniká nejvíce tepla. Kupte si funkční šátek, širokou čelenku nebo tenkou běžeckou čepici. Aby vám podrážka bot na mokré zemi neklouzala, měla by obsahovat gumu.

Kolo

Posilujte svaly spodní poloviny těla a vyražte na kolo. S kolem se můžete vydat na delší výlety jako při běhání, takže spálíte celkově i více kalorií. POKUD to s cyklistikou nehodláte přehánět a nebudete jezdit více než 4x týdně, nemusíte se obávat zvětšení svalů na stehnech - budou jen pevnější.

Za hodinu šlapání na kole spálíte 680 kalorií.

S oblečením je to stejné jako při běhání. Volte ho přiměřeně počasí a vždy si chraňte hlavu přilbou a krk šátkem nebe nákrčníkem.

Chůze

Pokud neholdujete běhu ani cyklistice, zkuste vyrazit jen tak na výlet nebo na procházku. Můžete s sebou vzít psa nebo se chopit holí na nordic walking, ale můžete vyrazit jen tak. Chůze v členitém terénu pomáhá posilovat kardiovaskulární systém, nervový systém a posiluje pohybový aparát a klouby nejsou tolik zatěžovány jako při běhu.

Při rychlém tempu chůze spálíte až 600 kalorií, při tom pomalejším kolem 400 kalorií.
aktualityaktuality
PR články

Mohlo by Vás zajímat

Redakční výběr