magazín

Efektivní cviky na doma

PR články
Sestava sedmi cviků prověří každý sval na vašem těle. Cvičte jejich střídavě s jinou aktivitou, například s během nebo jógou, a výsledky se dostaví ještě rychleji. Nezapomínejte ani na odpočinek, protože svaly se potřebují zregenerovat, aby byly funkční.
Zanožování
Na první pohled jednoduchý cvik vás druhý den překvapí bolestí svalů. Posílíte ním zadek, zadní část stehen a trup. Dejte se na čtyři a natáhněte jednu nohu dozadu nahoru. Chvíli vydržte, držte ji napnutou a narovnanou, pak nohu spusťte a opakujte s druhou nohou. Při cviku je hřbet rovný.

Dřepy
Dřepy posilujete dolní část, a tedy největší svaly těla, což znamená více spálených kalorií.

Nohy rozkročte na šířku ramen, ruce předpažte. Záď spusťte přibližně po úroveň kolen tak, abyste drželi váhu na patách a kolena byly v rovině s prsty na nohou. Neklesejte zadkem pod úroveň kolen. Pro větší efekt přidejte výskok z dřepu.

Kliky
Ruce, břicho i záda dostanou pořádně zabrat, když budete dělat kliky správně. Tehdy máte ruce i nohy od sebe na šířku ramen, nohy na špičkách a trup zpevněný jako při tzv. Plank. Při klicích nezvedejte zadek a lokty mějte u těla.

Angličák
Skvělý cvik na procvičení celého těla i plic. Nohy rozkročte na šířku ramen. Vyskočte, rukama tleskněte nad hlavou a pak se dejte do hlubokého dřepu. V podřepu položte dlaně na zem, nataženýma rukama se zapřete o zem a "skočte" nohama dozadu. Potom opět "skočte" dopředu, přičemž ruce musí zůstat stále na stejném místě. Z dřepu jdete opět do výskoku.

Plank
Vypadá to jednoduše, ale věřte nám - v Plank běží čas mnohem pomaleji. Přečtěte si, jak plank správně cvičit a co jím dosáhnete.

aktualityaktuality
PR články

Mohlo by Vás zajímat

Redakční výběr