magazín

Proti striím na břiše v těhotenství vyzkoušejte olej i med

PR články
Strie jsou známky natažení kůže, které hlavně na bříšku v těhotenství a také po něm trápí mnoho žen. Naštěstí existují způsoby, jak jim předcházet.

Strie patří k realitě budoucích maminek stejně jako častá potřeba chodit na záchod či oteklé kotníky. Tyto déle, bledé nebo naopak tmavé čáry se objevují až u 90% těhotných žen, a to nejčastěji na bříšku, zadečku, pažích, prsou nebo na stehnech.

Strie však netrápí jen těhotné ženy. Vytvářejí se, když tělo rychleji roste: při rychlejším nabrání váhy či svalové hmoty nebo u rychle rostoucích teenagery. Strie jsou důsledkem roztržení střední vrstvy pokožky a stávají se viditelnými i na povrchu kůže. I když se vám nelíbí a z estetické stránky vám otravují život, nepředstavují žádná zdravotní rizika.

Jak zjistit, zda máte sklon ke vzniku strií? Rizikovými skupinami jsou:

  ženy, zejména během těhotenství,
  lidé s nadváhou,
  lidé, kteří rychle přibírají nebo naopak hubnou,
  lidé se světlou pokožkou,
  lidé s genetickou predispozicí k tvorbě strií,
  teenageři v pubertě a v období růstu.

Strie v těhotenství

U těhotných žen se strie nejčastěji objevují v šestém až sedmém měsíci těhotenství, když miminko opravdu rychle roste. Lékaři neznají příčiny, proč se některým ženám tyto známky natahování kůže úspěšně vyhnou a jiné s nimi musí opravdu tvrdě bojovat. Silný vliv má zejména genetika, ale také péče o kůži v těhotenství.

Prevence strií a jejich odstranění: Zkuste masáž speciálními oleji

Kůži, na níž se objeví strie, je nejlépe pravidelně masírovat speciálními oleji určenými přímo pro tento účel. Kromě toho, že oleje při masáži pomáhají prokrvit tkáň, poskytují vaší kůži dostatek vitamínů a minerálů, které potřebuje na regeneraci.

Jak na to:

Na ruce si naneste trochu oleje a jemně ho rozetřete.
Jemnými krouživými pohyby masírujte bříško minimálně dvě minuty.
V případě potřeby doplňte olej tak, abyste měli ruce i bříško neustále promaštěné.
Po dvou minutách opakujte totéž na další rizikové oblasti těla, jako jsou prsa nebo boky.
Chcete-li dosáhnout maximální efekt, dopřejte si před masáží ještě vlažný koupel nebo teplou sprchu tak, aby se kůže zjemnila a její póry se otevřely.

Jak se zbavit strií? Vyzkoušejte speciální krém

Na trhu je množství specializovaných krémů na strie, které díky svým recepturám pomáhají v cestě za hladkou kůží. Vyhledejte ty s přírodními ingrediencemi, jako jsou avokádové peptidy, slunečnicová semínka nebo včelí vosk. Pro co nejlepší péči aplikujte krémy dvakrát denně - ráno a večer.

Prevence strií správnou hydratací

Hydratace je jednou z klíčových složek správné péče o zdravou pleť. Stará se o to, aby vaše pokožka zůstávala jemná a elastická. A bonus? Je důležitá i při hojení strií. V těhotenství i během kojení si však dávejte záležet nejen na výběru správné kosmetiky, ale také na dodržování pitného režimu. Hydratace totiž zahrnuje nejen krémy a kosmetické přípravky, ale i časté pití čisté vody. Na hydratované pokožce se strie drží nejméně a je na jejich vznik i nejméně náchylná.
aktualityaktuality
PR články

Mohlo by Vás zajímat

Redakční výběr