magazín

Dušičky se blíží! TOP druhy rostlin vhodné i na hroby

PR články

Namísto plastů zvolte živé květiny! Svátek, když si připomínáme lidí, kteří tu už s námi nejsou, je tu už o pár dní. Dejte letos přednost živým rostlinám před hromadou plastového odpadu.

vřesy

Dobrou volbou jsou určitě i vřesy, jejichž nabídka je opravdu pestrá. Jsou plně mrazuvzdorné, ale třeba si dát pozor, protože mnoho rostlinek se prodává již uměle nabarvených a ty odolávají mrazu velmi těžko.

Také při pěstování v nádobách třeba myslet na ochranu kořenového balu před mrazy. Květináče můžete například obalit bublinkovou fólií. Vřesy jsou vhodné i jako výsadba na hroby. Na péči nejsou náročné. Mají však rádi kyselé půdy.


okrasné zelí

Zelí se začne zbarvovat s poklesem teplot pod 10 ° C. Nejčastěji se střed růžic zbarvuje do červené, růžové či bílé barvy. Záleží od odrůdy. Zelí dobře snáší i mrazy a to až do teploty -10 ° C, takže by byla škoda ji nevyužít i na vzpomínkové výsadby.

Pěstování okrasné zelí (Brassica oleracea) není složité a je velmi podobné s pěstováním běžné zelí. Košťáloviny patří k rostlinám s delším vegetačním obdobím. Proto, pokud se chcete na podzim těšit z okrasné zelí je vhodné semínka vysít v červnu.

Semínka vysévejte do substrátu smíchaného s pískem. Vyklíčí již za 5 až 10 dní. Asi po měsíci malé rostlinky vysaďte na záhon nebo do nádob. Zvolte pro ně světlé stanoviště a substrát udržujte vlhký.

aktualityaktuality
PR články

Mohlo by Vás zajímat

Redakční výběr