magazín

Které hračky (ne)patří do dětského pokoje

PR články
Hračky v dětském pokoji - děti by je tam nejraději viděli co nejvíce, rodiče co nejméně ... Které hračky by v dětském pokoji neměly chybět, jak vybrat takové, které děti zabaví opravdu dlouho a nebudou jen zbytečně zabírat prostor a kolik jejich dítě skutečně potřebuje ?

Začali jste už s předvánočním úklidem nebo se zamýšlíte nad výběrem dárků pro děti? Tak to jste se velmi pravděpodobně alespoň na chvíli opět zabývali myšlenkou, kolik hraček děti opravdu potřebují. Hračkářství TOYETO se dlouhodobě řídí filozofií, že děti nepotřebují mnoho hraček, postačí, když budou mít ty správné. S tímto tvrzením souhlasí i psycholožka PhDr. Eva Reichelová, Csc., Která říká: "Děti mají často příliš mnoho hraček, ale skutečně je zaujmou jen ty, se kterými se Schütt zahrají. To, s čím se děti budou hrát, si umí vybrat samy, sahají totiž po hračkách, které korespondují s jejich vnitřními potřebami. "Těmito pravidly se pak řiďte při kupování nových hraček. Zamyslete se, které typy hraček děti opravdu baví, vybírejte hračky, které se dají využít i více způsoby a namísto několika levných no méně kvalitních hraček zvolte nadčasovou kvalitu.

Kolik hraček v dětském pokoji?

Vraťme se však k původní otázce, co v případě, že je dětský pokoj plná hraček, které už nemáte kam dávat? Prvním krokem bude velký úklid, při kterém si seřadíte hračky, které jsou zkažené a súce na vyhození, hračky, které můžete darovat někomu známému či na charitativní účely a hračky, se kterými se děti stále aktivně hrají. Vzbudit zájem dítěte se často podaří i reorganizací hraček v dětském pokoji - vystřídáním hraček uložených na poličkách se novému zájmu potěší i "zapomenuté" hračky. Mnoho rodičů také volí taktiku nepoužívané hračky na nějaký čas sbalit a odnést z dětského pokoje a po čase jejich dětem přinést. Hračky tak dostanou novou šanci zaujmout.

aktualityaktuality
PR články

Mohlo by Vás zajímat

Redakční výběr