magazín

Co nesmí chybět v dětském pokoji.

PR články
Podle čeho poznáte dětský pokoj? Obvykle je plný hraček. Panenky. Autíčka. Plyšová zvířátka. Později jsou to knihy, didaktické hračky, pomůcky na rozvoj kreativity, různá elektronika. Aby však dětský či studentský pokoj byl plně funkční a pohodlný, dostatečnou pozornost je třeba věnovat i její zařízení.

Začněme barvou

V současnosti se na děti kladou velké nároky. Povinnosti ve škole, školní kluby a různé kroužky po vyučování, domácí úkoly a různé projekty, aktivity s kamarády v čase volna. Proto je důležité zajistit vašemu dítěti v dětském pokoji klidnější atmosféru, která pomůže minimalizovat stres a napětí a utišit jeho vysokou aktivitu. Stěny laďte do neutrálních barev jako krémová, smetanová, teplá olivová či žlutá. Doplňky či nábytek do dětského pokoje mohou být ve výraznějších odstínech, ale i zde je namístě střídmost.

Nejdůležitější je postel

Postel slouží k tomu, aby si v ní dítě odpočinulo a nabralo sílu do dalšího dne. Dbejte na to, aby postel byla vyrobena z kvalitních materiálů, splňovala všechna bezpečnostní opatření, byla pevná a stabilní. Zajímejte se o její nosnost. Důležitý je i výběr správného roštu a matrace. Pokud zařizujete pokoj pro sourozence, výborná je patrová postel, která navíc šetří místo. Do pokoje teenagerech a studenta patří spíše moderní pohovka či menší rozkládací sedačka.

Dostatek úložného prostoru

Hračky, knihy a ostatní poklady vašeho dítěte potřebují své místo. Investujte do policových regálů a barevných úložných boxů. Moderní variantou jsou dětské organizéry na hračky, které přicházejí ve veselých barvách obohacené o příjemný dětský vzor. Dáváme do pozornosti modulární skříně, které si umíte smontovat podle momentálních potřeb. Později je zas dokážete upravit tak, aby vyhovovaly i potřebám studenta.

Pracovní koutek s dostatkem světla

Pokud vám to dispozice místnosti umožňuje, umístěte psací stůl co nejblíže k oknu. Stůl by měl mít dostatečně velkou pracovní plochu. Výhodou je skříňka, zásuvka nebo regál, které slouží k odložení učebnic a školních potřeb. Doplňte stůl stolní lampou, která zastoupí úkolové světlo. Stolní lampa osvětlí pracovní koutek a udrží tak pozornost vašeho dítěte.


Při kupování nového nábytku do dětského pokoje myslete na bezpečnost

aktualityaktuality
PR články

Mohlo by Vás zajímat

Redakční výběr