magazín

Jak vybrat nábytek do dětského pokoje

PR články
Ať už čekáte přírůstek do rodiny, plánujete dětem zatraktivnit interiér nebo se z vašich školáků stávají teenageři, zřejmě stojíte před otázkou, jak správně zařídit dětský pokoj? Určitě by měla být pěkná, kreativní, praktická, nepřeplněných a měla by poskytovat zázemí pro všechny aktivity, kterým se vaše děti věnují.

Kde začít?

Předtím, než se pustíte do zonace dětského pokoje, výběru barev, doplňků a specifikace nábytku, je dobré sepsat si, co od nového útočiště očekávají děti, a co vy. Důležitými atributy moderní dětského pokoje jsou:
BEZPEČNOST - nábytek bez ostrých hran a rohů, bez hranatých úchytek a s minimem skla
Útulnost - pro děti je důležité příjemné prostředí, kam se rady vracejí a kde dobře spí
Prostornost - co nejvíce prostoru pro pohyb a aktivity
DOSTATEK SVĚTLA - aby děti mohly kreslit, psát, číst, modelovat a tvořit
FUNKČNOST - děti potřebují hodně odkládacího prostoru
KREATIVITA - nápaditý a originální nábytek podporuje fantazii a tvořivost

Samozřejmě, stejně jako dospělí, i děti jsou velkými individualitami s různými nároky a zálibami. Proto pro některé může být důležitější vzdušnost a volný prostor pro pohyb, pro jiné zase rozmanitost hraček a množství úložných boxů.

Dětský pokoj jako splněný sen

Již od 3 let se výrazně formují charakterové vlastnosti dětí a projevují se i jejich první zájmy. Zatímco tento věk dosáhnou, jejich osobnost ovlivňují zejména podvědomé impulsy a okolní podněty. Jedním z nich je i kreativní nábytek a interiér dětského pokoje.

Jelikož u dětí je dynamika vnitřního vývoje velmi rychlá a často se mění jejich priority, je třeba si uvědomit, že dětský pokoj a její vzhled budou na tom stejně. Pokud ji zařizujete před narozením děťátka, používejte spíše pastelové tóny hřejivých barev a jednoduchý, čistý design. Pokud bude sloužit dětem ve vyšším věku, zapojte je do projektování. Jejich představy o vlastním pokoji jsou velmi důležité. Promluvte si s nimi, jaké jsou jejich oblíbené barvy, případně grafické motivy, což by v pokoji nejraději dělali a z čeho mají radost. Kromě toho, že Vám usnadní výběr nábytku, umocníte v nich pocit, že jsou respektovanými členy rodiny a že v životě si dokáží plnit sny.


aktualityaktuality
PR články

Mohlo by Vás zajímat

Redakční výběr