magazín

Matrace je důležitá pro váš spánek

PR články

Pouze kvalitní matrace vám dokáže zaručit pohodlný spánek. Vždyť nikdo netouží po tom probudit se po celé noci ještě více unavený nebo nevyspalý. Přestože se na matracích nevyplatí šetřit, díky různým slevovým akcím je dokážete sehnat i za polovinu obvyklé ceny. Stačí si jin vybrat typ, který vám bude nejvíce vyhovovat.

Pro koho má být matrace určena

Matrace by se dala rozdělit hned podle několika skupin. Například zda je pružinová nebo pěnová, či podle velikosti, ale měli byste vzít v potaz i to, k jakému účelu ji potřebujete, nebo kdo na ní bude spát. Matrace pro dítě by měla být jiná než pro dospělého člověka, a to hlavně z toho důvodu, že dítě je stále ve vývinu, a proto by nemělo spát na výrobku, který má zónování. Taktéž na chatu pro občasné spaní můžete volit méně kvalitní a levnější varianty než do vaší ložnice, kde spíte po celý rok.

Celoroční užívání

Matrace, která je určena na celoroční užívání a pořizujete si ji do své ložnice, by měla splňovat opravdu všechny vaše nároky. Pokud trpíte nepříjemnými zdravotními problémy nebo bolestmi, zaměřte se na matrace zdravotní, zde se opravdu nevyplatí šetřit. 

Vezměte v potaz:

  • Materiál a jeho prodyšnost.
  • Rozměry – dětská, jednolůžko, dvojlůžko, atypická.
  • Nosnost – obvykle se vyrábějí do 110 kg.
  • Výšku – ne do všech postelí se hodí stejná výška matrace.
  • Tuhost – zda je měkká, tvrdá nebo něco mezi tím.

Sledujte slevové akce, pokud chcete výrazně ušetřit

Koupě matrace nepatří zrovna mezi nejlevnější záležitosti a mnohdy se cena může vyšplhat až k desítkám tisíc, ale i zde se dá poměrně jednoduše ušetřit. Stačí si hlídat slevové akce obchodníků. Mnozí se snaží upoutat své zákazníky pomocí výrazných slev, nebo ještě lépe, ke koupi tohoto výrobku, dostanete ještě jeden stejný zdarma. To oceníte hlavně v případě, kdy potřebujete výrobek pro dvě děti nebo do manželské postele.

Možná si to ani neuvědomujete, ale v posteli strávíte jednu třetinu vašeho života, proto výběr dobré matrace by měl být pro vás prioritou.

aktualityaktuality
PR články

Mohlo by Vás zajímat

Redakční výběr