magazín

Paletizační vidle aneb kde sehnat příslušenství pro smykový nakladač

PR články

Není pochyb o tom, že smykový nakladač patří k těm vůbec nejpoužívanějším strojům napříč všemi odvětvími. Tento malý a velice čiperný bagr hojně využívají nejenom firmy působící ve stavebnictví, ale také v zemědělství. Abyste ovšem dokonale využili všech jeho předností, je třeba se vybavit odpovídajícím příslušenstvím. K němu se řadí hlavně paletizační vidle, hladké lopaty nebo obyčejné radlice.

Proč si pořídit paletizační vidle?

Paletizační vidle se uplatní zejména na menších stavbách, kam je materiál dovážen na standardizovaných europaletách. Na nich jsou obvykle naloženy pytle s cementem, betonové obrubníky nebo dlažební kostky. Plná paleta může vážit i 1 tunu, takže s ní bez pomoci smykového nakladače agregovaného s paletizačními vidlemi určitě nepohnete. Pochopitelně lze měnit vzdálenost mezi jednotlivými vidlicemi, což se pozitivně projeví na stabilitě převáženého nákladu. K jejímu zlepšení navíc přispívá i robustní rám, o nějž se paleta jemně opře.

Kolik paletizační vidle stojí?

Pořizovací cena paletizačních vidlí není vzhledem k ceně smykového nakladače nijak závratná. Základní vidle bez rámu pořídíte už za 15 tisíc korun, což je s ohledem na jejich praktičnost výhodná koupě. Všechno příslušenství je opatřeno rychlospojkami, které usnadňují agregaci s příslušným smykovým nakladačem. Samozřejmostí je i jistící mechanismus, aby se vidle v náročném terénu neutrhly i s paletou naloženou materiálem.

Kde paletizační vidle koupit?

Hledáte-li vhodného prodejce paletizačních vidlí, měli byste vždy zamířit do renomované prodejny stavební techniky. Na jednom místě najdete vidle pro všechny typy smykových nakladačů. Pozornost při koupi věnujte hlavně upínacímu mechanismu, protože není nic horšího, než když si pořídíte špičkové paletizační vidle, a poté zjistíte, že na váš smykový nakladač nepasují. Pokud si nebudete vědět s čímkoliv rady, můžete se samozřejmě zeptat zkušeného prodejce, který vám s nákupem příslušenství ke smykovému nakladači rád poradí.

Smykový nakladač je univerzální stroj s širokým uplatněním. Abyste ovšem využili všech jeho výhod, měli byste si opatřit paletizační vidle a další příslušenství v renomované prodejně stavební techniky.

aktualityaktuality
PR články

Mohlo by Vás zajímat

Redakční výběr