magazín

Takto přinutíte orchidej opět kvést! Máme pro vás 3 tipy

PR články

Půvabné orchideje zdobí svými květy nejednu domácnost. Co však dělat, když květy opadnou a rostlinka už déle nekvete?

Oblíbená orchidej má velmi ráda světlo. Nicméně je třeba pamatovat, že světlo nesmí být příliš ostré. Nevyhovující je také přímé sluneční záření, proto se rostlince bude nejlépe dařit na okně, které je orientované na západ nebo na východ.

Když orchidej odkvete

Po odkvětu třeba vždy seříznout stonek orchideje. Dopřejte jí také dostatek živin, které podpoří její kvetení. Dopřejte jí zejména fosfor. Také pamätajtem že suchý vzduch rostlinám vůbec neprospívá.

Toto je základ! 8 důležitých pravidel péče o orchideu
Kdysi se orchideje označovali za květiny pro bohaté. Dnes se pyšně vyjímají téměř v každé domácnosti, kde se najde osůbka zanícená pro pěstování pokojových květin. Na popularitě orchidejím přidala dostupnost krásných druhů a za poslední roky i klesající cena.


3x tip, jak ji přimět kvést:

  1. Teplotní šok: Pokud orchidej již déle nekvetla můžete ji k tomu podnítit teplotním šokům. Umístěte ji na světlé, ale chladné místo, kde ji nechte dokud nenáhodné nové puky. Pak ji můžete opět vrátit na její původní místo.
  2. Chladnější prostředí: Také se osvědčilo, když se teplota pro rostlinku mění. Proto ji například na noc umístěte do místnosti s teplotou 15 ° C a přes den ji vraťte na její původní světlé místo.
  3. Led: Pokud je pro vás těžké dopřát její sníženou teplotu, tak pokud máte zdravou a silnou rostlinku, tak ji můžete umístit na pár dní do tmavé místnosti. Zatímco je rostlina ve tmě není vhodné ji zalévat. Namísto zálivky přidejte ze dvě tři kostky ledu. Po přenesení na jejím původně místo by rostlina měla vytvořit pupeny do dvou až tří týdnů.
aktualityaktuality
PR články

Mohlo by Vás zajímat

Redakční výběr