magazín

Zazimujte muškáty! Takto určitě zvládnou zimu a o v nové sezóně potěší květy

PR články

Okenní parapety a balkony ještě u mnoha lidí zdobí muškáty. Avšak v těchto dnech se nám skutečně ochladilo a je nejvyšší čas, abyste je připravili na zimu.

Pelargónie potřebují během zimy vegetační klid. Na ten je jejich vhodné připravovat již během podzimu a to tak, že pomalu snižujete zálivku a také přestanete s přihnojováním. Pak je už třeba jen pozorně sledovat počasí, abyste rostlinky stihli zazimovat dříve než přijdou mrazy.

Světlo a chlad

Způsobů zazimování muškátů je několik. Nejběžnější úplně postačí, pokud necháte substrát rostlin proschnout a pak výhonky seříznete asi o polovinu. Samozřejmě, odstraňte květy, listy i všechny suché listy. V nádobách, ve kterých je máte jejich přemístěte do světlé a chladné místnosti, ve které však nesmí mrznout. Ideální je mít takovou předsíň, garáž, chodbu nebo zimní zahradu. V panelácích to můžete vyřešit tím, že je umístíte do prostorů medzichodieb, které vedou k schodišti. Samozřejmě, jen v případě, že to vašim sousedům nevadí. Ideální teplota prostor je od 5 do 10 ° C.

Tím, že jim dopřejete světlou a chladnou místnost však vaše péče o muškáty nekončí. Během zimy je jejich dobré zkontrolovat a alespoň jednou měsíčně zalít, aby nevyschly.

aktualityaktuality
PR články

Mohlo by Vás zajímat

Redakční výběr