magazín

Vánoční dárky pro kočičku

PR články

V mnoha domácnostech je kočka členem rodiny. Samozřejmě tak chceme, aby pod stromečkem i ona našla balíček se svým jménem. Čtyřnohého miláčka ale většinou zajímá spíše obsah. Co mu pořídit?

Pro kočku

Každý majitel zná své zvíře nejlépe a ví, co mu udělá radost a co potřebuje. U koček, které jsou pověstné svou vybíravostí a náladovostí, to ale může být docela složité. Někdy jim k radosti stačí jen obyčejná krabice a jindy si jí ani nevšimnou. Přesto můžeme vybrat třeba nové hračky pro kočky, které je zaujmou a pobaví. Oblíbené jsou různé míčky, třeba i s rolničkou, nebo hračky, které mají peříčka či provázky. Ty mohou kočky ulovit, házet si s nimi a částečně je to dárek i pro nás, protože pozorovat kočku, která si hraje, je velmi uklidňující. Přidat můžeme i nějaké pamlsky pro kočky a vyzkoušet ji naučit třeba na přivolání jejího jména. Pokud má naše kočka náladu si hrát a trávit s námi čas, je potřeba toho využít nejen hlazením, ale právě i hrou a novými podněty, aby nezlenivěla. Jak známo, kočka svůj čas vyplňuje pouze tím, co ji baví a na co má náladu, což je potřeba pozitivně podporovat.

Pro majitele

Některé dárky jsou sice určené pro kočku, ale větší radost udělají nám majitelům. Třeba nové misky pro kočky, které budou vypadat lépe než ty staré a budou příjemnější na čištění i plnění oceníme spíše my než kočky. Těm je víceméně jedno, z čeho jí, hlavně že mají jídla dostatek. Dárek pod stromečkem tak může být kompromisem něčeho dobrého pro naši čtyřnohou parťačku a zároveň také pro nás, abychom zlepšili vzhled jejího obydlí nebo zvládli doplnit výbavu o některou věc, nad kterou už dlouho přemýšlíme.

Někomu, kdo doma zvíře nemá, se může tradice dávání vánočních dárků i zvířatům zdát podivná. Majitelé domácích mazlíčků to ale dělají s láskou a pro radost, svou i tu zvířecí.

aktualityaktuality
PR články

Mohlo by Vás zajímat

Redakční výběr