magazín

Vibrováním k lepší kondici

PR články

Cvičení na vibračních deskách je v posledních letech stále populárnější. Není se čemu divit, je zábavné a efektivní a můžeme ho zvládnout i doma. Oblíbené je proto nejen u žen, ale i u mužů.

Určené pro kosmonauty

Stejně jako u mnoha jiných vynálezů a cvičebních pomůcek byl původní záměr pro vibrační desky jiný. Ruští vědci hledali řešení pro kosmonauty, které je nutné ve vesmíru ve stavu beztíže udržovat v dobré kondici, aby se zabránilo atrofování svalů. Standardní cvičení s činkami nebo podobnými doplňky samozřejmě není možné, a proto byl vynalezen přístroj, který umožňoval procvičování všech svalů pomocí vibrací. Ty navíc pomáhají také k regeneraci kostí a svalů, takže se vibrační desky následně začaly využívat v rehabilitačních centrech a nemocnicích pro pacienty po úrazech a operacích. Pomocí vibrací lze také zkrátit dobu zotavování po úrazech nebo velké námaze například u vrcholových sportovců. Ti pak začali vibrační desky využívat pro rychlou regeneraci po náročném výkonu. Široká veřejnost se s tímto vynálezem seznámila ve fitness centrech a dnes je možné si vibrační desku zakoupit i pro domácí fitness a využívat její veškeré výhody kdykoliv chceme.

Posílení i uvolnění

Možnost regenerace svalů, kterou vibrační desky nabízí, využijeme například po horském výšlapu nebo vyjížďce na kole, ale byla by škoda zaměřit se pouze na regeneraci. Vibrační desku lze perfektně využít i k procvičení svalů a zapojit můžeme další posilovací pomůcky, které zvýší zátěž. Přímo z přístroje vychází vibrace a při každém cviku je tak musí naše tělo vyrovnávat, což způsobí, že se všechny svaly efektivně zapojí a dojde k posílení i hlubokého stabilizačního systému.

Prvotní pocit neohrabanosti nebo toho, že nám cvičení nejde, brzy pomine a uvidíme výrazné zlepšení. Jakmile si budeme jistí stabilitou, můžeme zvýšit zátěž i náročnost cviků a jejich provedení pro větší posílení svalů.

aktualityaktuality
PR články

Mohlo by Vás zajímat

Redakční výběr