magazín

Domácnost podle feng šuej. Takto si do života přitáhnete peníze a štěstí

PR články

Vchodové dveře a předsíň
Věděli jste, že i takový jednoduchý prvek, jakým je rohožka, má důležitý význam? V první řadě by měla být dostatečně široká na to, aby pokryla dveře po celé šířce a zabránila tím nečistotám, v metaforickém přenesení negativním energiím, při vstupu do příbytku. Pokud vám to situace dovoluje, ozdobte si vstup květy. Ty vám do domu totiž dokážou přivolat úspěch, ale zároveň i klid i čistotu. Vchodové dveře by se měly otevírat dovnitř – nakolik tak dovolují všem těmto energiím vejít do vašeho prostoru.

Při vstupu do předsíně byste měli dbát na to, aby se zrcadlo nenacházelo naproti dveřím. Veškerá energie by se totiž při vstupu odrazila a z vašeho domova by se stalo prázdné, depresivní místo. V priedsieni by se mělo nacházet podle možností co nejvíce světla. Tato místnost je ideální i na všechny obrazy, květiny, milé fotografie či jiné dekorace, které vám způsobují radost. V priedsieni totiž dokážou svou pozitivní energii několikanásobně zvýšit.

kuchyň
I když je důležité dodržovat pořádek všude, v kuchyni byste si měli dát obzvlášť pozor. Pokud vám v životě chybí peníze, podívejte se na stav svého sporáku. Ten by měl být v co nejlepším stavu, zbavený jakýchkoli mastnot – a to zejména platí při troubě. Nečistý sporák totiž zastavuje tok financí do domácnosti. Pro přísun peněz jsou mimořádně důležité i funkční vodovodní kohoutky – neměla by z nich kapat žádná voda. Číňané věří, že s každou kapkou totiž necháváte odtékat i zmíněné finance.

Odpadkový koš symbolizuje podle feng šuej problémy ve vašem životě. Měli byste tak odpad sdružovat výhradně na jednom místě a nenechávat ho odstávat příliš dlouho, jinak se vám v životě budou kupit i problémy.

Zvláštní význam má jídelní stůl. Ten by měl být podle pravidel oválný nebo kulatý, aby působil co nejvíce harmonicky. Kolem něho by měly být tři židle, a to iv případě, že v domácnosti bývá jeden člověk. Další židle totiž vyvolávají energii přitahování lidí.

obývák
Harmonie je v hlavní místnosti, kde se setkává celá rodina, mimořádně důležitá. Podpoříte ji zejména zemitými barvami – béžovou, tmavě zelenou či hnědou. Dejte si však pozor, aby na druhé straně nebyla fádní a nezapomínejte ji doplnit naopak pestrými doplňky. Njaobľúbenejšími barvami feng šuej jsou zlatá, bílá, červená a černá, které vám dokáží podle starého čínského přesvědčení harmonizovat energii.

Podstatou je, aby bylo v obývacím pokoji co nejvíce světla. Přes den by pro vás mělo být prioritou denní světlo, večer se snažte obývák osvětlit buď lampičkami, ozdobnými světly či svíčkami.

Pozor byste si měli dát na květiny – všechny, které již nejsou v nejlepším stavu, nebo jsou dokonce zvadlé, by měly jít z pokoje ven. Zpomaluje to totiž tok energie – zejména pokud se nacházejí v rohu pokoje. Toto platí i pro různé lovecké trofeje, či oblíbené susšené květiny. Nahraďte je raději živými.

ložnice
Ložnice by se měla nacházet co nejdále od vchodových dveří. Na rozdíl od jiných místností, byste tuto mělo držet v co největším minimalismu bez zbytečných doplňků. Podle pravidel feng šuej byste v žádném případě neměly mít v ložnici elektronická zařízení jakými jsou počítač či televizor, ale dokonce ani knihy. Nejenže to narušuje klidný spánek, ale výrazně může ovlivnit i váš vztah. Vše, co se v této místnosti nachází, by mělo být v páru – až na samotnou postel či matraci. Číňané totiž věří, že pokud máte dva matrace, způsobuje to roztržky ve vztahu. Důležité je také zmínit, že by Vaše nohy neměly směřovat ven ze dveří. Přicházíte tím totiž o energii a ve skutečnosti si tak pořádně neodpočinete. Vaše ložnice by také neměla být umístěna pod šikmou stěnou, nakolik to způsobuje nerovnováhu ve vztahu.

Toaleta a koupelna
Nejmenší, ale také velmi důležité této místnosti mají také pár pravidel. Snad nejdůležitějším je, že dveře musí být neustále zavřené, nakolik vám jinak bude z domu odcházet pozitivní energie. Toto platí i pro toaletní desku, která by měla být za každou provedenou potřebou složená.

aktualityaktuality
PR články

Mohlo by Vás zajímat

Redakční výběr