magazín

Jak můžete získat trvalý pobyt i bez koupeného bytu nebo domu?

PR články

Život přináší různé situace, a proto se běžně stává – zejména mladým lidem, že žijí v jiném městě, než mají hlášen trvalý pobyt. Zpočátku to nemusí znamenat žádný problém, ale časem se určitě vyskytnou situace, kdy vám tato skutečnost život značně zkomplikuje. V našem hlavním městě takto, podle odhadů, žije až 50 tisíc lidí.

Pro případ nouze?
Problém může nastat, pokud žijete ve větším městě dlouhodobě a onemocníte. Svého lékaře máte vzdáleného několik desítek kilometrů a tak hledáte jiného ve městě, ve kterém žijete. Není však nic neobvyklého, že vás odmítne ošetřit, nebo zapsat mezi své pacienty proto, že vám nesedí s jeho obvodem trvalý pobyt.

Vyřešit si trvalý pobyt „jinak“ je ideální pro studenty, kteří příštích pět let stráví v jednom městě. Nebo pro lidi, kteří přišli život v jiném městě jen vyzkoušet a na koupi vlastní nemovitosti ještě nemyslí. Je to řešení i pro mladé rodiny, které si vlastní bydlení dovolit nemohou, ale školy či školky upřednostňují přijímání dětí, které mají ve městě trvalý pobyt.

Bratislavanů za jeden klik?
Problém s trvalým pobytem si totiž všimli i firmy a tak si svou „schránku“ mohou pohodlně pronajmout. Funguje to velmi jednoduše, stačí kliknout na webovou stránku, která vám poskytne trvalý pobyt a během pár dní se z vás může stát Bratislavčan.

Služba MojPobox.sk je velmi praktická pro ty, který ve městě bývají v podnájmu a majitel nesouhlasí s trvalým pobytů v jeho bytě či domě.

Výhody jsou zřejmé
Získáte označenou poštovní schránku, přeposílání pošty alespoň jednou za měsíc, notifikaci o tom, že máte zásilku, skenování obsahu na požádání, vyfocení každé přijaté zásilky či on-line evidence doručené pošty a informace o její hmotnosti.

Služba přitom není drahá a vy se můžete rozhodnout, které z doplňkových balíčků si zvolíte. Jediná podmínka je, že musíte být občanem Slovenska. Vše potřebné vyřídíte na dálku, nemusíte tak chodit na žádný úřad ani čekat v dlouhých řadách. A jelikož se trvalý pobyt objednává na dobu nejméně jednoho roku, nejde o nic závazné a po uplynutí této doby se klidně můžete rozhodnout o trvalém pobytu na jiném místě.
Vyřešen problém s poštou
Jednou z největších výhod je i to, že na adrese MojPobox.sk převezmou také listinu do vlastních rukou, stačí vám na to zmocnění stahování listin určených do vlastních rukou. S takovými věcmi mají lidé často problém, protože mají trvalé bydliště v místě svého reálného bydliště.

Když jste totiž v práci a pošťák vás nezastihne, musíte měřit cestu na poštu. Při službě MojPobox.sk si ji můžete ušetřit. Pokud vám možnost trvalého pobytu nevyhovuje, můžete si nahlásit jen formu praktického přechodného pobytu. Je to stejně výhodné řešení pro lidi, kteří se potřebují z určitého důvodu v Bratislavě jen evidovat. Věřte, že takto to bude vaše bydlení zase o něco pohodlnější.

aktualityaktuality
PR články

Mohlo by Vás zajímat

Redakční výběr