magazín

Školní potřeby pro leváky

PR články
Nový školní rok je tady! Máte doma leváčka? Poradíme vám, jaké školní pomůcky bude váš školák potřebovat, aby ve škole zvládal psát i stříhat bez problémů.

Leváci vs. praváci

Říká se, že leváci jsou kreativnější a tvořivější. Když se podíváme na seznam slavných leváků, kam patří například Leonardo Da Vinci, Albert Einstein či Mozart, něco na tomto tvrzení asi bude. Pokud i vy máte doma leváka, máte důvod k radosti. Lze také vychováváte budoucího génia. V každém případě je však levorukost dítěte třeba respektovat a v žádném případě mu nezakazovat používat levou ruku. Z potlačování levorukosti mohou následně pramenit následky v podobě obtíží psaní pravou rukou či odpor ke škole.

Proč by měli leváci používat speciální školní potřeby

Víte v jaké ruce drží vaše dítě pero či tužku? Než svého školáka vyšlete do školy, byste tím měli být jisti. Pokud máte pochybnosti, zda je vaše dítě opravdu levák, protože ruce střídá, je nutná konzultace s odborníkem v souvislosti s určením tzv. laterality. Pokud jste si však jisti, že váš školáček je levák, nemusíte se obávat. Na trhu je v současnosti množství školních pomůcek, které jsou přizpůsobeny držení v levé ruce. Proč by jejich leváci měli používat?

Zde je několik velmi důležitých faktorů:

    leváci mají jiný sklon a úchop ruky ve srovnání s praváky
    ruka leváka trpí při používání tradičních školních pomůcek pro praváky
    při psaní inkoustem může dojít k rozmazání textu a kaňky
    problémy nastávají i při strouhání tužky, rýsování či stříhání

Mimochodem, věděli jste, že 13. srpen je mezinárodním dnem leváků?

aktualityaktuality
PR články

Mohlo by Vás zajímat

Redakční výběr