magazín

Tři hlavní zásady aby bylo dítě zdravé celou zimu

PR články
Chladné počasí spolu s viry je náporem na dětský organismus. S nástrahami zimy si však hravě poradí. Stačí mu jen trochu pomoci.

Sezóna častých onemocnění dětí trvá od listopadu do dubna. Znají to zejména rodiče předškoláky a školáky. Izolovat dítě od kamarádů, ani zavřít ho doma není řešení. Tím je posilování imunity vhodnou stravou, otužování a ochrana před nepřízní počasí.

Ochraňujte děti před nepříznivým počasím

Při chladném počasí, ačkoli ještě nemrzne, nejvíce trpí pokožka dítěte. Je přímo vystavena nízkým teplotám a vlhkosti. Děti si rady olizují rty, a v zimě je proto mají popraskané, podobně i pokožku kolem úst, která bývá červená, drsná, šupinatá. Citlivějším dětem se nepřízeň počasí podepíše i na tvářích, které zčervenají a jsou vysušené. Proto dříve, než dítě začnete oblékat na procházku, natřete mu tvářičku krémem a použijte ho i na ručičky.

Děti otužujte pravidelnými procházkami

Pravidelné procházky i v chladném počasí jsou také důležité pro pohodové zvládání zimy. Obléknout dítě jako cibuli je ten správný způsob, jak si vyjít na procházku v chladném počasí. Dávejte dětem o jednu vrstvu více, než máte vy a volte tenčí materiály. Vždy mu dávejte čepici. Když klesnou teploty pod 10 ° C, dejte dětem i rukavice a šálu. Pokud jedete autem, svlékněte dítěti hrubou bundu a při delších cestách mu vyzujte boty a nasaďte ještě jedny ponožky, případně bačkůrky.

Při oblékání myslete i na plenku. Je dostatečně savá a bezpečná. Mokrá plenka je studená a v chladném počasí riskujete nejen nachlazení, ale i záněty močových cest děťátka. Také přebalování a převlékání není tak jednoduché jako v létě. S plenkami Fred & Flo se vyberete na procházku bez obav. Jsou měkké, prodyšné, dobře sedí a před nepříjemným pocitem z vlhkosti dítě chrání 3-kanálková technologie.

Imunitu posílí vláknina, hygiena a odpočinek

Největší koncentrace a rozmanitost mikrobů, které pocházejí ze všeho, s čím jste přišli do kontaktu od narození, je ve střevech. Všechny tyto mikroby pomáhají posilovat imunitní systém - čím více jsme jim vystaveni, tím větší "vzorek" má imunitní systém k dispozici a dokáže pak s nimi bojovat. Proto nadměrná ochrana před bakteriemi a mikroby není při zdravých dětech vždy užitečná.

Aby tedy imunitní systém fungoval správně, je důležité, aby byly střeva v dobré kondici. A to se podaří docílit vhodným složením stravy. Jistě už víte, že pro to, aby dětské bříško nezahálelo, potřebuje stravu bohatou na vlákninu a dostatek tekutin. Vláknina působí na sliznici střev jako jemná kartáček. Zbavuje jejich nánosů a zajišťuje pravidelné vyprazdňování. Střívka tak nezleniví a tělo bude pravidelně zbavovat toxinů.

aktualityaktuality
PR články

Mohlo by Vás zajímat

Redakční výběr