magazín

Vyberte se na místa, na které cestují i turisté z okolních zemí, ale vy o nich zřejmě uslyšíte poprvé

PR články

Letošní situace, ve značné míře přispěla k tomu, že děti byly doma opravdu dlouhou dobu. A mnozí z nás s nimi. Vyrazte na místa, která jsou bezpečné, magické a v lůně přírody. Zahraniční turisté na ně nedají dopustit, ale hodně Slováků je ještě neobjevilo.

V téměř nepřekonatelné houští byly desítky let ukryty kouzelné hornické domky
Dnes působí chaloupka dojmem jako vystřižená z dětské knížky
Celá chaloupka je zariaddená s citem pro detaily
Příroda jako na dlani

Pod lesem, v lůně přírody, ale zároveň na skok od srdce Banské Štiavnice, objevíte místo, na kterém jen stačí otevřít dveře a zážitky už čekají. Nebe nad Stiavnica je absolutně magické. Věřte, že nezapomenutelná dovolená, vás tu čeká během celého roku. Doslova pohádková chaloupka, kterou manželé Bea a Ľubo s láskou zrenovovali, byla původně hornickým domečkem, ale v dezolátním stavu. Dnes působí jako vystřižená z dětské knížky.

„V téměř nepřekonatelné houští byly desítky let ukryty kouzelné hornické domky – ovšem v absolutně zdevastovaném stavu. My jsme v nich s manželem viděli výjimečné kouzlo Štiavnický minulosti, všichni naši známí a přátelé spíše ruiny vhodné už jen na demolici,“ prozrazuje Bea.

Dnes působí chaloupka dojmem jako vystřižená z dětské knížky
Celá chaloupka je zariaddená s citem pro detaily
„Celý proces renovace trval 8 let, než jsme se propracovali k“ záchraně „4 takových původních hornických domů. Cílem bylo zamezit, aby se domy zbourali a místo nich postavili nové v různých importovaných stylech, které jsou dnes tak moderní. Je to bohužel dnes realita ve všech regionech, že individuální zájmy převažují nad historií a autenticitou regionu. Právě výjimečnost Štiavnice nás motivovala, abychom obnovili původní charakter těchto hornických domů … „

Příroda jako na dlani
Snoubí se zde klid, láska, harmonie a dechberoucí výhledy. A dokonce i člověk závislý na techniky jako já a můj muž, zde zjistí, že méně je někdy více. Najednou nepotrebujte myčku nádobí, televizor, mobil nevíte kde je. Naše dítě se během tří dnů ani jednou nezeptali, zda si může pustit pohádky. Zapalte si večer svíčky, v krbu, Schulte se do deky, zda si venku udělejte ohniště. Ta atmosféra, kterou zde zažijete je nepopsatelná. To třeba zkrátka přežít. Pokud hledáte místo na absolutní reset, v lůně přírody, ale zároveň na skok od města, toto je jasná volba.

„Vytvořili jsme místo k odpočinku 5 km od centra města, avšak na polosamotě ponořené do zeleně našeho okolí s výhledy až po Nízké Tatry, s možností všech ostatních výjimečných benefitů Štiavnice (Štiavnické vrchy, tajchy, festivaly, umění, úžasnou energii starého města .. .). Tím, že jsme ho otevřeli pro lidi na krátkodobé ubytování, kromě zkušenosti se záchranou tohoto místa tu setkávám opravdu zajímavých lidí, kteří ocení náš cíl zachovat toto místo. O bohatý zdroj endorfinů mám postaráno, „dodává na závěr. Za nás tu opravdu zažijete skutečný waaau pocit. Dokonalé!

aktualityaktuality
PR články

Mohlo by Vás zajímat

Redakční výběr