magazín

Práce z domu navýšila zisky technologických gigantů

PR články

Devět z deseti IT manažerů přesunulo v době pandemie své zaměstnance na práci z domu.

Jak dále vyplývá z průzkumu KPMG a Harvey Nash, na to, aby firmy ve světě umožnili svým zaměstnancům bezpečnou práci z domu, utratili na informačně-komunikační technologie přibližně 12,7 mld. eur týdně navíc oproti standardním výdajům.

Zvýšil se vliv technologických lídrů

Je to historicky jeden z největších nárůstů investic do oblasti technologií.

„Tento nečekaný a neplánovaný nárůst investic do technologií byl doprovázen masivními změnami ve fungování společností. Za posledních šest měsíců jsme viděli více organizačních změn, jak za posledních deseti letech, „konstatoval generální ředitel Harvey Nash Group Bev White.

Téměř dvě třetiny respondentů zároveň v průzkumu uvedli, že pandemie COVID-19 natrvalo zvýšila vliv technologických lídrů.

Podíl práce z domu se výrazně zvýší

Přesto však již dva roky za sebou klesá počet manažerů zodpovědných za IT v představenstvech firem.

Aktuálně má své místo v nejvyšším orgánu společností pouze 61 procent ředitelů pro IT. Bez změny oproti roku 2019 je i podíl žen na řídících pozicích v IT. Aktuálně je to jen o málo více než jedna z deseti.

Dva z pěti dotazovaných IT lídrů také podle průzkumu očekávají, že více než polovina jejich zaměstnanců bude pracovat z domu i v budoucnosti.

Z důvodu absence denního kontaktu až 70 procent vedoucích pracovníků v oblasti IT zintenzivnilo spolupráci mezi obchodními a technologickými týmy.

KPMG je celosvětová síť firem poskytujících služby v oblasti auditu, daní a poradenství. Působí v 147 zemích. KPMG Slovensko v současnosti zaměstnává více než 300 lidí a má 12 partnerů.

aktualityaktuality
PR články

Mohlo by Vás zajímat

Redakční výběr