magazín

Stát vyhlásil třetí výzvu na domy s téměř nulovou potřebou energie

PR články

Ministr dopravy a výstavby Andrej Doležal vyhlásil již třetí výzvu k předkládání žádostí o příspěvek na rodinné domy s téměř nulovou potřebou energie.

Žádosti bude možné podávat elektronicky od 16. listopadu a příspěvek ve výši 8 000 eur může získat 160 vlastníků nových rodinných domů s téměř nulovou potřebou energie.

Zájemci mají více než měsíc na přípravu žádostí o příspěvek. Informoval o tom mluvčí resortu dopravy a výstavby Ivan Rudolf.

„V předchozích dvou výzvách jsme zaznamenali velký zájem majitelů rodinných domů. Spolu s příspěvkem na zateplování starších rodinných domů a státní podporou na obnovu bytových domů jde o konkrétní a osvědčené kroky, kterými přispíváme ke snižování energetické náročnosti budov, šetření peněz našich obyvatel av neposlední řadě ochraně životního prostředí. Proto je v našem zájmu i nadále v tomto typu podpory pokračovat, „řekl šéf resortu dopravy a výstavby Andrej Doležal.

Elektronický formulář žádosti bude dostupný od 16. listopadu na webovém portálu www.byvajteusporne.sk. Termín ukončení podávání žádostí je do 30. listopadu 2020 nebo do naplnění 160 elektronicky zaevidovaných žádostí.

Podmínky poskytnutí příspěvku na rodinný dům s téměř nulovou potřebou energie zůstávají nezměněny.

Příspěvek lze poskytnout na nové rodinné domy s podlahovou plochou do 200 metrů čtverečních, na které bylo vydáno pravomocné kolaudační rozhodnutí nejdříve v roce 2018.

Rodinný dům musí splňovat požadavky na energetickou náročnost budov pro budovy s téměř nulovou potřebou energie. Všechny podmínky poskytnutí příspěvku, jakož i návod na podávání žádostí veřejnost najde na webovém portálu ministerstva dopravy a výstavby.

aktualityaktuality
PR články

Mohlo by Vás zajímat

Redakční výběr